Kvalita a spôsob tlače

Kvalita a spôsob tlače

Digitálna potlač patrí k najmodernejším druhom potlače textilu. Naša firma vlastní tlačiarenský stroj Epson SC-F2000. Tento stroj pri tlači používa 5 farebných kanálov, bielu, čiernu, azúrovú, žltú a purpurovú(CMYK). Pri tlači sa atrament strieka priamo na predupravený textil. Takto potlačený textil sa následne nechá zafixovať pri danej teplote a čase v tepelnom lise. Po zafixovaní je textil pripravený na použitie. Textil doporučujeme vyprať pred prvým použitím, tak ako u ostatných technológií.

Pri bielom textile sa tlačí len farba CMYK. Na farebný textil sa najskôr tlačí biela farba, čím vznikne biely základ, Na bielu farbu sa následne natlačia farebné zložky CMYK. Pri tlači sa používajú 100% biologicky odbúrateľné vodou riediteľné farby, 100%-ne bezpečné, bez toxínov, bezpečné pre deti a dojčatá. 

Výhodou digitálnej potlače je, že neplatíte vedľajšie náklady, ako pri sieťotlači, môžete tlačiť ľubovolný počet farieb a dotlač napr. len jedného kusu nie je žiadny problém.  Digitálna potlač je vhodná pri tlači viacfarebných obrázkov, prechodových obrázkov, fotiek, málokusovej výrobe.

Cena závisí od veľkosti tlače a od objednaného množstva. 

Výhody:
– kvalitné výsledky na svetlom aj tmavom textile,
– rovnaké ošetrovanie a výdrž ako pri sieťotlači,
– možnosť tlače akejkoľvek grafiky,
– možnosť výroby už od 1ks, pri priaznivej cene v porovnaní so sieťotlačou.